WARSZTATY CHUSTOWANIA

WARSZTATY CHUSTOWANIA

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na bezpłatne warsztaty chustowania ONLINE, które odbędą się 23 lutego 2021 r. o godz. 17:00

Warsztaty chustowania wskazują na jedno z podstawowych spraw – noszenie dzieci w chuście dające dziecku bliskość i poczucie bezpieczeństwa. Buduje wspaniałe podwaliny bliskiej relacji z dzieckiem na całe życie. Zmniejsza stres i napięcia, stymuluje rozwój psychofizyczny, dba o prawidłowe ułożenie i rozwój stawów biodrowych oraz kręgosłupa maleństwa. Umożliwia naukę poprzez obserwacje świata z perspektywy rodzica.

Na zajęciach mowa będzie m.in. o tym:

1. Podstawy przyjaznej pielęgnacji czyli jak podnosić, odkładać i nosić na rękach

2. Zalety noszenia dzieci w chustach

3. Rodzaje chust i nosidełek, ich dobór ze względu na: wiek, rozwój dziecka i potrzeby rodzica

4. Prezentacja wiązania chusty

5. Omówienie najczęstszych trudności podczas chustowania i sposoby ich rozwiązywania

Zajęcia poprowadzi Ewa Jarymowicz specjalistka zdrowia publicznego i dietetyk, z zamiłowania wspiera rodziców na starcie ich rodzicielskiej drogi. Od 2009 r propaguje chustowanie na Podlasiu. Aktywnie kształci się w Akademii Noszenia Dzieci – pierwszej polskiej szkole noszenia opartej na zasadach Porozumienia Bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości. Członkini w Stowarzyszeniu Edukatorów i Doradców Noszenia Dzieci SEDNO.

Poza chustowaniem i pielęgnacją wspiera rodziców nauką masażu Shantala Dotyk i Więź oraz praktyczną stroną rozszerzania diety metodą BLW. Jak mawiają rodzice i współpracownicy: “Zaklinaczka niemowląt” – łagodna i cierpliwa a jednocześnie silna i drapieżna. Specjalistka od skoków, biegów, motania chusty, neurorozwojowej pielęgnacji oraz machania girią. Dogada się z nawet z najbardziej wymagającym maluszkiem.

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularz rejestracyjny.

Każdy z zapisanych uczestników otrzyma link do zajęć na platformie.

Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook