Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły

Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do zapoznania się materiałami, które mogą pomóc Rodzicom jako doradcom swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.

W najbliższym czasie uczniowie będą dokonywać jednego z ważniejszych wyborów w życiu – wyboru szkoły ponadpodstawowej. Jest to decyzja, która może znacząco wpłynąć na Ich przyszłość edukacyjno-zawodową. W związku z zamknięciem szkół oraz placówek oświatowych, doradcy z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego wzorem lat ubiegłych nie mogą się z spotkać na zajęciach grupowych ani udzielić indywidualnej porady zawodowej w bezpośrednim kontakcie.

Możemy jednak przekazać najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych korzystając z tzw. nauczania zdalnego.

Prezentacja:

<<<< Rodzice jako doradcy w wyborze szkoły ponadpodstawowej (format PowerPoint) >>>>

Bardzo ważną sprawą jest poznanie podstawowych zasad, terminów związanych z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych.

Poniżej zostaną zamieszczone podstawowe informacje dotyczące rekrutacji oraz karta pracy umożliwiająca ćwiczenie umiejętności trafnego wyboru szkół oraz klas/oddziałów.

Drodzy rodzice, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dokumentem dotyczącym najważniejszych informacji o tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (załącznik nr 1) oraz kartą pracy umożliwiającą Waszym dzieciom ćwiczenie umiejętności wyboru szkół klas/oddziałów (załącznik nr 2)

Załącznik nr 1 Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w pigułce

Załącznik nr 2 Karta pracy wybór szkoły ponadpodstawowej

Doradcy zawodowi LCDZ prowadzą dyżur pod adresem lcdz@ckubialystok.pl

Życzymy miłego i owocnego wspólnie spędzonego czasu.

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook