SKUTECZNE RODZICIELSTWO BEZ KAR I NAGRÓD

SKUTECZNE RODZICIELSTWO BEZ KAR I NAGRÓD

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład „Skuteczne rodzicielstwo bez kar i nagród”, który odbędzie się 18 listopada 2019 r. o godz. 17:00.

Rodzicielstwo bywa trudne i skomplikowane. Zazwyczaj nikt nas tego nie uczy i często powtarzamy model wychowawczy, według którego sami byliśmy wychowani lub który poznaliśmy gdzieś przypadkiem – oglądając filmy, spotykając się ze znajomymi.

Jesteśmy rodzicami, popełniamy błędy, jesteśmy ludźmi, popełniamy błędy - to naturalne. Błąd skłania nas do myślenia – co robię nie tak, co mógłbym zmienić, poprawić, żeby było lepiej?. Pewnie Ty też tak masz... Jesteś rodzicem, pewnie nieraz zastanawiasz się, czy droga którą zmierzasz nie prowadzi w przepaść. Może stosujesz kary i nagrody, dwoisz się i troisz, nocami robisz tablice motywacyjne, a jednak masz wrażenie, że coś tu nie gra (brakuje Ci pomysłów na kary i nagrody), albo gra, ale tylko na na chwilę, za krótką... Może czasami czujesz, że coś wymyka się spod Twojej kontroli, że chciałbyś lepiej, inaczej, ale już sam nie wiesz... czy to z Tobą coś nie tak, czy z Twoim dzieckiem, czy z innymi ludźmi? Gubisz się w natłoku porad swoich mam, babć, koleżanek, internetowych blogerów – masz wrażenie, że każdy mówi coś innego. Denerwujesz się, bo przecież Twoje dziecko jest dla Ciebie tak ważne, tak bardzo je kochasz, że zrobisz wszystko, aby wychować najlepiej jak tylko się da.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, żeby Twoje relacje z dzieckiem były lepsze- to pierwszy krok mamy już za sobą – jesteś świadomym rodzicem. Chcesz wychować swoje dziecko na szczęśliwego, kompetentnego i zaradnego życiowo dorosłego. Zależy Ci na zbudowaniu z nim pozytywnej relacji, opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Oczami wyobraźni widzisz swoją idealną rodzinę – bez niekończących się awantur o kolor skarpetki przed stresującym dniem w pracy, bez niezdrowej rywalizacji wśród rodzeństwa, bez wojny o wykonywanie codziennych obowiązków. Rodzinę, w której codzienne problemy rozwiązuje się bez użycia siły, w której szanuje się granice swoje i innych, w której umie się panować nad emocjami, a dzieci czują się wspierane, dzięki czemu kwitnie ich osobowość.

Zatem, jeśli masz świadomość jaki obraz chcesz stworzyć, pora się zabrać za jego kreację.

Na wypadek, gdybyś potrzebował wsparcia i chciałbyś wiedzieć jak można zbliżyć się do tego celu, przyjdź na wykład.

Wykład poprowadzi Certyfikowany Edukator Rodzicielski pani Karolina Malinowska.


Wykład odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza przy ul. Brukowa 2 w Białymstoku.

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularz rejestracyjny.

W trakcie trwania wykładu Organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook