Warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród”?

Warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród”?

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród”, które rozpoczną się 15 października 2019 r. o godz. 18:00.

Warsztaty „Skąd nasz ród”? skierowane są do rodzin i osób, które chcą poznać własne korzenie i przywrócić pamięć o swoich przodkach.

Zajęcia składają się z 4 spotkań: 15.10.2019 r., 22.10.2019 r., 26.11.2019 r.,10.12.2019 r. w godzinach 18.00 - 19.30

Podczas zajęć uczestnicy będa odkrywać własną tożsamość i jej znaczenie oraz będą mieli możliwość dookreślenia posiadanego niematerialnego dziedzictwa, jakie zawiera się m.in. w nazwisku i miejskim, historycznym charakterze Białegostoku i innych miejsc naszego urodzenia.

Warsztaty poprowadzi Pani dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz – doktor nauk humanistycznych, językoznawca polonistyczny, metodyk, adiunkt w Instytucie Języka Polskiego (Zakład Współczesnego Języka Polskiego) Uniwersytetu w Białymstoku. Pomysłodawczyni spotkań i warsztatów genealogicznych promujących nazwiska jako element tożsamości i dziedzictwa kulturowego – form popularyzacji historii.

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (parter, sala nr 10).

Osoby chętne proszone są o zapisanie się poprzez formularz rejestracyjny.

W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook