WYKŁAD JAK DOBRAĆ FOTELIK DLA NASZEGO DZIECKA?

WYKŁAD JAK DOBRAĆ FOTELIK DLA NASZEGO DZIECKA?

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład „Jak dobrać fotelik dla naszego dziecka?”, który odbędzie się dnia 07 czerwca 2019 r. o godz. 17.00.

Zbliża się czas wakacji!
A, co za tym idzie?
Wzmożony ruch na drogach.
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka!
Upewnij się, że twoje dziecko ma odpowiednio dobrany fotelik.

Na wykładzie prowadzący:

- opowie jak zabezpieczyć dziecko przedszkolne i szkolne przed skutkami wypadku samochodowego,

- zaprezentuje prawidłowy montaż fotelików z trzech grup wagowych oraz wskaże najczęstsze błędy popełniane przez rodziców,

- pokaże dlaczego warto stosować foteliki z ochroną głowy,

- opowie jak prawidłowo zabezpieczać dzieci podczas jazdy,

- przedstawi jakie zagrożenie stanowi użycie urządzeń zaprojektowanych niezgodnie z wiedzą z zakresu anatomii dziecka i biomechaniki zderzeń,

- poruszy temat warunków anatomicznych, które muszą być spełnione aby przesadzić dziecko szkolne z fotelika do pasów dla dorosłych.

Wykład poprowadzi Pan Paweł Kurpiewski - ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, biomechanik zderzeń, twórca serwisu fotelik.info. Od ponad 15 lat związany z tematem bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Prowadzi szkolenia, doradza, edukuje. Wykonuje ekspertyzy powypadkowe fotelików, zarówno w sytuacji gdy ochroniły dziecko, jak i wówczas gdy skutki były, niestety, tragiczne. Dzieli się zdobytą wiedzą - prowadzi konsultacje i doradza producentom oraz sprzedawcom fotelików. Twórca akcji społecznej “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików”. Podczas inspekcji zebrał dane na temat najczęściej popełnianych przez rodziców błędów przy montażu fotelików i błędów przy zapinaniu w nich dzieci. Założyciel sieci Centrów Bezpieczeństwa i sklepów z fotelikami fotelik.info. Aktywny na gruncie nowelizacji prawa i przepisów w przewożeniu dzieci.

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Ciepła 32 (sala gimnastyczna na parterze).

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularz rejestracyjny.

W trakcie trwania wykładu, organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjny.

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook