Nauka chustowania
Noszenie w chuście

Nauka chustowania

Białostocka Akademia Rodziny wraz z Chrześcijańskim Klubem Mam zaprasza Mamy na naukę chustowania w ramach spotkań „Kwiecień z Mamami”.

Spotkanie odbędzie się dnia 7 kwietnia 2014 r. godz. 17:00, w budynku szkoły CKU przy ul. Sokólskiej 1 w sali 115.

Warsztaty chustowania, poprowadzi p. Ewa Jarymowicz, która prywatnie jest mamą trójki dzieci a z zawodu specjalistką zdrowia publicznego, dietetykiem oraz akredytowanym doradcą Akademii Noszenia Dzieci- pierwszej polskiej szkoły noszenia opartej na zasadach Porozumienia Bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości. Od 2009 r. prowadzi profesjonalne doradztwo w zakresie problemów związanych z dietetyką oraz ogólnie pojętą promocją zdrowego stylu życia. Propagator chustonoszenia na Podlasiu. Z entuzjazmem dzieli się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem na temat aktywnego wychowywania dzieci.

Nosząc w chuście DAJESZ dziecku bliskość i poczucie bezpieczeństwa. Budujesz wspaniałe podwaliny bliskiej relacji z dzieckiem na całe życie. Zmniejszasz stres i napięcia, stymulujesz rozwój psychofizyczny, dbasz o prawidłowe ułożenie i rozwój stawów biodrowych oraz kręgosłupa maleństwa. Umożliwiasz naukę poprzez obserwacje świata z Twojej perspektywy.


OTRZYMUJESZ narzędzie do podwyższenia kompetencji rodzicielskich. Uwalniasz swoje ręce. Uzyskujesz możliwość dyskretnego karmienia piersią oraz aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem. Możesz dotrzeć wszędzietam gdzie trudno dojechać wózkiem.

Warsztaty odpowiadają na pytania:

  • Jak dobrać odpowiednią chustę?
  • Jak prawidłowo ją związać?
  • Kiedy zacząć nosić w chuście?
  • Jak noszenie wpływa na rozwój dziecka?
  • Jakie są zalety i korzyści noszenia w chuście ?

Tematyka:

  • Zalety noszenia dzieci w chustach.
  • Rodzaje chust, ich dobór ze względu na wiek i rozwój dziecka oraz potrzeby rodziców.
  • Chustowe BHP.
  • Pokaz i ćwiczenie wiązań.

Warsztaty skierowane w szczególności dla kobiety w ciąży i rodziców małych dzieci. Mile widziane są jednak wszystkie osoby zainteresowane tematyką chustonoszenia.

W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat w budynku Białostockiej Akademii Rodziny przy ul. Sokólskiej 1.
Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

autor: Mirosław Truchel

facebook