Warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”

Warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku Białostocka Akademia Rodziny serdecznie zaprasza na warsztaty dla ojców organizowane wraz z zespołem Tato.Net pt. „7 sekretów efektywnego ojcostwa”

Białostocka Akademia Rodziny Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku oraz Tato.net zapraszają ojców wraz z żonami na warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Spotkanie zawiera również wspólny moduł dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedzą się jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami.


Z raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną - na rynku pracy. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach. Program nawiązuje do badań socjologicznych Kena Canfielda zawartych m.in. w książce „Serce ojca”.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? Podczas warsztatów można dowiedzieć się jak: utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne - praca zawodowa; rozpoznać silne i słabe strony swojego ojcostwa; wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju; stworzyć i wdrożyć praktyczny plan działania dla taty; zobaczyć jak inni mężczyźni radzą sobie w roli ojca; będzie możliwość wymiany doświadczenia w męskim gronie i tworzyć środowisko aktywnych i zaangażowanych ojców.

Zajęcia w godzinach:

1 dzień (piątek, 11.04.2014) 18.00 - 21.00 (sesja dla ojców i matek poświęcona wyzwaniom ojcostwa oraz praca w małych grupach na temat: „Jak żona może pomóc mężowi być lepszym ojcem?”)

2 dzień (sobota, 12.04.2014) 9.00 - 18.00 (sesja dla ojców)

Warsztaty odbędą się w pracowni rzeźbiarza Michała Jackowskiego w Białymstoku, ul. Polna 20.

Całkowity koszt uczestnictwa (w tym przerwy kawowe, catering, materiały dydaktyczne i inne pomoce) za 2 dni wraz z obecnością żon w piątek: 220 zł/uczestnictwo. 110 zł płaci uczestnik, a pozostałą część kosztów, tj. 110 zł za uczestnictwo pokrywa Białostocka Akademia Rodziny.

Zapisy na stronie www.tato.net

Tutaj można pobrać plakat reklamowy.

autor: Mirosław Truchel

facebook