Wykład „Trudne emocje u nastolatków - wyzwanie dla rodziców”

Wykład „Trudne emocje u nastolatków - wyzwanie dla rodziców”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład „Trudne emocje u nastolatków – wyzwanie dla rodziców”, który odbędzie się dnia 23 stycznia 2018 r. o godz. 17:00.

Życie jest pełne emocji – tych przyjemnych i pożądanych, tych trudnych i niechcianych. My i nasze dzieci doświadczamy ich na każdym kroku, szczególnie wtedy, kiedy dzieje się coś ważnego. Ale… czy na pewno wiemy, czym tak naprawdę są, jak można je rozumieć i nimi kierować? Podczas spotkania zastanowimy się, w jaki sposób i jakimi codziennymi działaniami rodzice mogą pomagać swoim dzieciom radzić sobie z emocjami, aby nierozpoznane, nieujawnione lub nadmiernie skumulowane nie zaczęły szkodzić.

Program:
1. Emocje – co to takiego?
2. Wspieranie nastolatka w trudnych emocjach – jak mądrze zacząć rozmowę, co można powiedzieć, co dokładnie można robić?
3. Rodzic jako przykład radzenia sobie z emocjami
4. Odpowiedzi na pytania

Prowadząca: Małgorzata Łuba

Psycholog, psychoterapeuta, trener. Starszym (rodzicom, nauczycielom) podpowiada, jak wspierać dzieci i młodzież. Młodszym (dzieicom i nastolatkom) pokazuje, jak w zdrowy sposób radzić sobie z trudnościami.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie do Spraw Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.
Publikuje artykuły o terapeutycznej pracy oraz rozwoju osobistym w „Świecie Problemów” oraz „Głosie Pedagogicznym”.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Ciepła 32, sala nr 32 (III piętro).
Osoby chętne proszone są o zapisanie się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook