Miasto Białystok otrzymało nagrodę „MAX” za działalność Akademii.

Miasto Białystok otrzymało nagrodę „MAX” za działalność Akademii.

Statuetka MAX jest wyróżnieniem przyznawanym przez Kapitułę Rady Programowej Tato.net jako wyraz uznania dla znaczącego wkładu w tworzenie kultury odpowiedzialnego ojcostwa.

Jest ona przyznawana:

  • mężczyznom, którzy przykładem swojego życia ukazują wartość i piękno ojcostwa,
  • osobom, które przez swoją twórczość lub działalność publiczną pomagają odkrywać znaczenie ojcostwa,
  • podmiotom instytucjonalnym, które w szczególny sposób uwzględniają społeczny wymiar ojcostwa w swojej działalności.

Miasto Białystok otrzymało statuetkę za działalność Białostockiej Akademii Rodziny wspierających ojców. Ceremonia wręczenia odbyła się dnia 5 września 2015 r. w Łodzi podczas VII Międzynarodowego forum tato.net, które tym razem odbywało się pod hasłem „Słuchać & prowadzić. Jak dziś przewodzić rodzinie”.

Nazwa MAX nawiązuje do postaci św. Maksymiliana Kolbego, który w niemieckim obozie zagłady w Oświęcimiu oddał życie za ojca rodziny. Rozdane zostały po raz drugi. Pierwszym uhonorowanym rok temu miastem było Zabrze.

Białostocka Akademia Rodziny od początku swojej działalności (tj. od lutego 2013 r.) w swoich działaniach poświęca dużo uwagi roli ojca. Powołany został „klub ojców”, cyklicznie organizowane są „wyprawy taty i syna” oraz warsztaty „tato & córka”, „7 sekretów efektywnego ojcostwa” i wiele innych inicjatyw.
Cieszymy się, że działania Akademii przyczyniły się do uhonorowania naszego miasta. Będzie to dla nas motywacją do dalszej intensywnej działalności.

autor: Mirosław Truchel

facebook