StandUp sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych
Nie bądź obojętny, reaguj!
Molestowanie w miejscach publicznych zdarza się częściej, niż myślimy.
Badania pokazują, że aż 77% kobiet w Polsce doświadczyło molestowania w przestrzeni publicznej, a jednocześnie 85% osób uważa, że jest za mało szkoleń uczących, jak reagować w takich sytuacjach.
Wiele osób chce pomóc, ale nie wie jak zrobić to bezpiecznie i skutecznie. Często pojawia się wątpliwość:
Czy powinnam/powinienem zareagować?
Co zrobić, żeby nie pogorszyć sytuacji?
Dlatego zapraszamy na bezpłatne szkolenie online, podczas którego poznasz metodę 5D – prosty i skuteczny sposób reagowania na molestowanie w przestrzeni publicznej. To zestaw praktycznych narzędzi, dzięki którym można wesprzeć osobę doświadczającą przemocy i jednocześnie zadbać o własne bezpieczeństwo.
Termin:
21 kwietnia 2026 r.
godz. 17:30–19:00
szkolenie online
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- jak reagować jako świadek molestowania
- jakie są bezpieczne strategie interwencji
- jak wesprzeć osobę doświadczającą przemocy
- jak wykorzystać metodę 5D: dekoncentruj, dołącz innych, dokumentuj, dojdź do głosu, daj wsparcie po
To ważny temat, ponieważ każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której ktoś obok potrzebuje pomocy – w autobusie, na ulicy, w sklepie czy w parku. Nasza reakcja może mieć ogromne znaczenie.
Nie musimy być bezradnymi świadkami.
Możemy nauczyć się reagować.
Dołącz do szkolenia i dowiedz się, jak wspólnie budować bezpieczniejszą przestrzeń publiczną dla wszystkich.
Zapisy:
Osoby chętne proszone są o zapisanie się poprzez formularz rejestracyjny.
Ilość miejsc ograniczona


