Warsztaty „Zapanuj nad gniewem” Część I

Warsztaty „Zapanuj nad gniewem” Część I

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty dla rodziców „Zapanuj nad gniewem”, które rozpoczną się 11 września 2023 r. o godz. 17.15.

Jeśli zauważasz, że gniew negatywnie wpływa na twoje relacje z bliskimi w rodzinie, uniemożliwia normalne funkcjonowanie w domu czy w pracy, albo zaczyna wręcz kierować twoim życiem - warsztaty są dla ciebie! Nie tylko dowiesz się, jak radzić sobie ze swoim gniewem, ale również nauczysz się właściwie reagować na gniew innych.

Warsztaty trwają 21 godzin, składają się z 7 spotkań (1 w tygodniu) po 3 godziny. Podejmują zagadnienia: jak rozpoznać wczesne sygnały ostrzegawcze gniewu pochodzące z twojego ciała i umysłu; jak zidentyfikować i zmienić nierealistyczne oczekiwania, jakie żywisz wobec siebie i innych ludzi; jak skutecznie się porozumiewać, gdy pojawiają się różnice zdań - w małżeństwie, w rodzinie; jak doskonalić umiejętności panowania nad gniewem.

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych, szczególnie do rodziców przeżywających trudne emocje.

Terminy:

Warsztaty będą odbywały się w godz. 17.15-19.30 przez 7 tygodni:

11, 18, 25.09.2023 r.
2, 9, 16, 23.10.2023 r.

Miejsce: Białostocka Akademia Rodziny, ul. Ciepła 32, sala 8 (parter)

Zagadnienia podejmowane podczas kursu:

- identyfikacja swojego gniewu

- rozpoznawanie, nazywanie emocji związanych z zaspokojonymi i niezaspokojonymi potrzebami

- elementy trudnych emocji

- metody konstruktywnej współpracy z emocjami

- sposoby dobrej komunikacji w sytuacjach trudnych

- budowanie dobrych relacji z samym sobą i z bliskimi

- 2 języki porozumiewania się - język empatii i język dominacji

Prowadzący: mgr Urszula Zagan - doradca metodyczny od 26 lat - prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów z zakresu komunikacji interpersonalnych, - trener umiejętności społecznych – na poziomie 5 Europejskich Ram Kwalifikacji, - trener umiejętności zastępowania agresji

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularz rejestracyjny. Pierwszeństwo mają osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w powyższych warsztatach.

W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook