Warsztaty dla dzieci „Zabawy z drewnem”

Warsztaty dla dzieci „Zabawy z drewnem”

​Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty dla dzieci „Zabawy z drewnem”, które rozpoczną się dnia 7 maja 2022 r. o godz. 10:00.

Warsztaty dla dzieci - zabawy z drewnem to cykl 5 spotkań, na których dzieci tworzą własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi. W czasie zajęć dziecko wymyśla, projektuje, tworzy i kreuje. Dzieci samodzielnie wykonane projekty będą mogły zabrać do domu.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 10+.

Głównym założeniem zajęć jest pokazanie dzieciom różnych umiejętności prawidłowego posługiwania się prostymi narzędziami i przyborami technicznymi. Zobaczą różne narzędzia takie jak np. wiertarka, wkrętarka, piła włosowa, piła ręczna, młotek, wypalarka. Będą mogły zorganizować sobie stanowisko do wykonywania prostych prac z drewna i sklejki.

Praca w drewnie daje wiele radości i satysfakcji, dzieci lubią korzystać z możliwości rozwoju własnych inwencji twórczych oraz zdolności manualnych.

Stosowane Techniki Pracy

1. Łączenie elementów drewnianych (na klej, za pomocą drewnianych kołków, gwoździ, wkrętów)

2. Cięcie drewna piłą ręczną

3. Szlifowanie drewna papierem ściernym

4. Rysowanie, szkicowanie

5. Malowanie, barwienie

6. Wypalanie w drewnie wypalarką

7. Wycinanie piłą włosową

8. Nawiercanie otworów

Terminy zajęć:

7, 14, 21, 28 maja 2022 r. (sobota) w godzinach 10:00 - 12:15,

4 czerwca 2022 r. (sobota) w godzinach 10:00 - 12:15

Miejsce zajęć:

Warsztaty odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (parter, sala nr 3).

Osoby chętne proszone są o zapisanie się poprzez formularz rejestracyjny. W UWAGACH proszę wpisać wiek uczestnika.

Rodzice zakwalifikowanego dziecka mają obowiązek wcześniejszego zgłoszenia nieobecności telefonicznie lub sms-em. W przypadku dwóch nieobecności, dziecko zostaje skreślone z listy uczestników.

Zapraszamy do udziału.

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook