Zajęcia integracyjne z rysunku dla dzieci 8-12 lat POLSKICH

​Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na zajęcia integracyjne z rysunku dla dzieci w wieku 8 -12 lat, które rozpoczną się dnia 7 października 2022 r. o godz. 17:00.

Spotkania będą odbywały się w ramach projektu Zajęcia integracyjne dla rodziców z dziećmi z rodzin polsko-ukraińskich – przełamywanie barier i trudności w komunikowaniu się – wspólne rozwiązywanie problemów.

Dzieci wykonując prace plastyczne doskonalą swoje zdolności manualne, uczą się myślenia abstrakcyjnego, jak i planowania płaszczyzny oraz przestrzeni. Rysunek to nie tylko zabawa to także skupienie, staranność, konsekwencja, czy umiejętność planowania – cechy, które wykorzystywane są także w innych aspektach życia, w trakcie innych szkolnych zajęć, zarówno tych artystycznych, jak i na przedmiotach ścisłych.

W programie zajęć podstawowe wiadomości z zakresu:

- szkic,

- rysunek linearny,

- rysunek walorowy brył,

- rysunek z uwzględnieniem światła i cienia,

- kompozycja w rysunku, rodzaje kompozycji,

- proporcje w rysunku,

- perspektywa,

Tematy zajęć:

- „Grzyby w lesie”- kompozycja symetryczna i asymetryczna, rysunek tuszem, pastele olejne,

- „Jesienne liście”- kompozycja otwarta i zamknięta, farba akrylowa, odbitka graficzna liścia, pastele olejne, rysunek cienkopisem, lawowanie rozwodnionym tuszem,

- „Martwa natura z dynią i śliwkami”- kompozycja statyczna, pastele olejne, rysunek tuszem, farba akrylowa, kolorowe papiery, kolaż.

.

Miejsce zajęć:

Warsztaty odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (parter, sala nr 8).

.

Terminy zajęć:

7, 14, 28 października 2022 r. w godzinach 17.00-19.00

Prosimy o zapisanie chętnych dzieci poprzez formularz rejestracyjny - oddzielnie dla każdej osoby - w polu UWAGI należy podać wiek dziecka.

Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

  • Początek:2022-10-07 17:00
  • Koniec:2022-10-07 19:00
  • Spotkań:3
  • Miejsce:Białostocka Akademia Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego
  • Adres:Ciepła 32, Białystok
  • Koszt: Bezpłatne
facebook