Wykład: Z ołówkiem w ręku: „Miejsce rodziny w społeczeństwie”

Wykład: Z ołówkiem w ręku: „Miejsce rodziny w społeczeństwie”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na cykl wykładów poświęconych domowemu budżetowi.

Pierwszy wykład odbędzie się dnia 20 maja 2014 r. o godzinie 17.00 w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Sokólska 1 w sali 115.

Spotkanie „Miejsce rodziny w społeczeństwie” będzie dyskusją o problemach współczesnej rodziny w Polsce i przedstawieniem słuchaczom niektórych rozwiązań zastosowanych w krajach byłej demokracji ludowej, w Czechach, na Węgrzech w Słowacji i w starych krajach Europy zachodniej, Hiszpanii, Włoszech, Francji i w Niemczech.

Prowadząca: Irena Bylicka

Współzałożycielka Związku Dużych Rodzin 3+ w 2007 roku. Od tego czasu interesuje się szczególnie sytuacją ekonomiczną rodzin, zwłaszcza rodzin wielodzietnych, obalając mity dotyczące wielodzietności, działa na rzecz systemowej poprawy ich sytuacji ekonomicznej i społecznej. Przedtem podejmowała wiele działań na rzecz edukacji, wychodząc z założenia, że porządna edukacja, poza prostą przyjaźnią, jest najcenniejszym darem, jaki można ofiarować dzieciom i młodzieży. Zakładała i brała udział w działalności Rad Rodziców, które pozwalały rodzicom brać udział w wychowaniu i edukacji szkolnej ich dzieci. W 1990 roku była współzałożycielką Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata, starającego się o stypendia dla zdolnej i odpowiedzialnej młodzieży. Bywała również członkiem komisji stypendialnej. Mówi, że o edukacji wie prawie wszystko – od szkoły podstawowej po studia. Nie wyobraża sobie życia bez działalności społecznej. Przez kilka lat była prezesem Wawerskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, wychodząc z założenia, że tam gdzie młodzież będzie jeździć na jednośladach, najważniejsze jest, żeby robia to dobrze i pod okiem doświadczonych instruktorów. Jest członkiem warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej działając w Sekcji Rodzin i prowadząc przez wiele lat dla rodziców, „Spotkania Świętomarcińskie im Jurka Wociala”, podczas których podejmowano ważne dla rodzin tematy z zakresu życia rodziny chrześcijańskiej i wychowania dzieci.
Mąż pianista, menadżer, wychowali sześć córek i dwóch synów w tym roku będą kibicować jednej maturze, jednej pracy magisterskiej i dwom licencjatom swoich dzieci. W najbliższym czasie oczekują narodzin dziewiątego wnuka lub wnuczki.

W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.

Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym

autor: Mirosław Truchel

facebook