Warsztaty dla rodziców „Jak rozmawiać z dziećmi o seksie?”

Warsztaty dla rodziców „Jak rozmawiać z dziećmi o seksie?”

​Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym pt. „Jak rozmawiać z dziećmi o seksie?”.

Warsztaty organizowane są w dwóch terminach do wyboru: 15 czerwca 2016 r. (środa) oraz 16 czerwca (czwartek) w godz. 16:30 - 20:00.

Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się na listę uczestników poprzez stronę internetową Białostockiej Akademii Rodziny na jeden wybrany dzień szkolenia. W obydwu terminach treść warsztatów będzie taka sama, w związku z tym nie prowadzimy zapisów tych samych osób na obydwa terminy jednocześnie.

Celem warsztatów jest:

  • przekazywanie wiedzy o seksualności dziecka przed okresem dojrzewania
  • kształtowanie praktycznych umiejętności rozmawiania z dzieckiem o seksualności (zasady prowadzenia rozmowy oraz propozycja schematu dialogu z dzieckiem)
  • uczenie właściwych sposobów reagowania na dziecięce zachowania seksualne
  • zapoznanie z najistotniejszymi zasadami chroniącymi dziecko przed przemocą seksualną.

Autor i prowadzący zajęcia: Marek Babik Autor licznych publikacji naukowych z zakresu wychowania seksualnego (m.in. „Tato! Gdzie ja mam te plemniki" Kraków 2014), twórca i realizator warsztatów, dotyczących tej tematyki, przeznaczonych dla nauczycieli i wychowawców. Prywatnie mąż Marty oraz tata czwórki dzieci. Mieszka w Krakowie.

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny ul. Sokólska 1, sala nr 115.

W trakcie trwania zajęć organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook