PROJEKCJA FILMU „JAK OJCIEC I SYN”

PROJEKCJA FILMU „JAK OJCIEC I SYN”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza wszystkich chętnych na film „Jak ojciec i syn”. Wstęp bezpłatny.

Film opowiada o rodzinie, która pewnego dnia dowiaduje się, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Film jest mądrą i wzruszającą refleksją nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Nakłania do zadania sobie trudnych pytań. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak - w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu - wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

Zwiastun filmu można obejrzeć na stronie: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski%29-32604

Film z napisami w języku Polskim. Czas trwania filmu - 2 godziny.

Film zostanie wyświetlony 7 grudnia 2014 r. o godz. 16:00 w Białostockiej Akademii Rodziny Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Sokólska 1 w sali nr 115.

W trakcie trwania filmu, organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

autor: Mirosław Truchel

facebook