ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE PO ANGIELSKU - „MUSICAL BABIES”

ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE PO ANGIELSKU - „MUSICAL BABIES”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku - „Musical Babies”, które rozpoczną się 03 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00.

Zajęcia skierowane są do duetów rodziców z dziećmi (dzieci w wieku 2-4 r.ż.).

Zajęcia odbywać się będą przez 10 kolejnych śród (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 17.00 - 18.00, począwszy od dnia 03 kwietnia 2019 r., a kończąc 12 czerwca 2019 r.

Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajania języka obcego, a mianowicie wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, zabawy a rytmem, muzykę klasyczną i ruch. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i na ich etapy składa się śpiewanie piosenek, mówienie rymowanek przez osobę prowadzącą i rodziców przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności przez dzieci, ćwiczenia wykształcające poczucie rytmu, zabawy ruchowe, oraz taniec do muzyki ludowej i etnicznej. Istotną rolę spełniają wszelakie pomoce wizualne i dydaktyczne, obrazujące słownictwo używane w piosenkach. Ważnym elementem zajęć, jest zachowanie określonej rutyny, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie i są świadome następowania po sobie każdego z etapów zajęć.

Podczas zajęć dzieci:

  • poznają proste słowa i zwroty angielskie za pomocą rymowanek i piosenek angielskich, stopniowo włączając się w śpiewanie samych piosenek i mówienie rymowanek wraz z pokazywaniem określonych czynności,
  • osłuchują się z naturalnym językiem angielskim, co pomoże w późniejszej nauce języka,
  • mają okazję do obcowania z prawidłowymi wzorcami wymowy angielskiej,
  • wykształcają wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów muzycznych, tańca, ruchu, oraz poprzez różnorodne gry i zabawy językowo-ruchowe, usprawniając inteligencję językową i ruchową,
  • nabywają niezastąpionej umiejętności słuchania, oraz kojarzenia wizualno-słuchowego.

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (II piętro, sala 25).

Osoby chętne proszone są o zapisanie się poprzez wypełnienie jednego formularza rejestracyjnego dla jednego duetu rodzic z dzieckiem. W polu UWAGI należy podać imię i wiek dziecka.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

autor: Białostocka Akademia Rodziny

facebook