WARSZTATY „KOMUNIKACJA MAŁŻEŃSKA”

WARSZTATY „KOMUNIKACJA MAŁŻEŃSKA”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na 2-dniowe Warsztaty dla Małżonków pt: Komunikacja małżeńska, czyli niestrudzone pochylanie się ku sobie nawzajem…

Ania i Benek Banaszakowie z Wrocławia – są szczęśliwym małżeństwem od 26 lat. Z wielką radością wychowują piątkę dzieci (4 córki i 1 syna) w wieku od 23 do 12 lat.

Od 20 lat prowadzą regularną pracę z małżeństwami – dzieląc się wiedzą i doświadczeniem własnego życia. Prowadzili wielokrotnie sesje tematyczne, warsztaty, konferencje, audycje radiowe, spotkania w różnych miejscach Polski, w Niemczech oraz Norwegii. Były to np. „Odchwaszczanie małżeńskiego ogródka”, „Komunikacja – luksus czy konieczność?”, „Dialog małżeński i rodzinny”, „Jak mówić językiem miłości?”, „Jak odnowić relacje małżeńskie?”, „Geniusz kobiety - żony, matki i geniusz mężczyzny - męża, ojca”, „Atrakcyjność małżonków, a rozwody”, „Planowanie rodziny”, „Małżeńska intymność – teren współpracy czy zagubienia?”, „Być jednomyślnymi rodzicami”, „Wychowanie - towarzyszenie dziecku w rozwoju.”, „Jak wychowywać dzieci do życiowych wyborów?”.

Od wielu lat spotykają się także z młodzieżą - ukazując im perspektywy szczęśliwych relacji małżeńskich i rodzinnych. Prowadzili wiele konferencji, spotkań, warsztatów, sesji np. „Nauczyć się miłości”, „Piękno relacji małżeńskich i rodzinnych”, „Jak kochać i być kochanym?”, „Jak obronić swoją przyszłość? ”, „Jak bezpiecznie wyfrunąć z rodzinnego gniazda?”, „Warsztaty kobiecości i męskości”, „Geniusz kobiety i mężczyzny”, „Etapy rozwoju miłości małżeńskiej – szanse i zagrożenia”- sesje dla studentów, zakochanych i narzeczonych.

Jako pedagog, doradca rodzinny – Ania pracuje w Archidiecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej prowadząc spotkania konsultacyjno- terapeutyczne z zakresu problemów małżeńskich, rodzinnych, wychowawczych, a także warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej. Jako nauczyciel jest autorką programu profilaktyki, poprzez który wydaje cykliczne „Listy dla rodziców” o charakterze wychowawczym oraz warsztaty o wspieraniu rozwoju dzieci. Benek – prawnik – administratywista, jest również pasjonatem pielęgnowania relacji małżeńskich.

Bardzo leży im na sercu troska o kształt i piękno relacji małżeńskich i rodzinnych. W ramach warsztatów chcą się skupić na komunikacji małżeńskiej, która jest kluczem do pielęgnowania jedności, jak i do wychodzenia z trudności.

Udział jest bezpłatny.

Warsztaty odbędą się w sobotę 15 marca 2014 r. w godz. 10.00 - 17.00 i niedzielę 16 marca 2014 r. w godz. 9.00 - 16.00, w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sokólskiej 1 w sali nr 115.

Małżeństwa zainteresowane udziałem prosimy o dokonanie rezerwacji miejsc poprzez wypełnienie formularza.

W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat w budynku CKU przy ul. Sokólskiej 1.

Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

autor: Mirosław Truchel

facebook