DZIEŃ OTWARTY Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku

DZIEŃ OTWARTY Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku

Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku połączony z Dniem Otwartym Funduszy Europejskich „Uczymy się przez całe życie”

Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności naszego miasta organizujemy w sobotę - 20 maja 2017 r. z okazji Dnia Otwartego, cykl bezpłatnych warsztatów. Warsztaty odbywają się w godzinach 9.00 – 14.00 w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku na ul. Żabiej 5. Osoby chcące uczestniczyć w zajęciach prosimy o zarejestrowanie się na wybrane przez siebie zajęcia drogą elektroniczną (linki do formularzy znajdują się poniżej) lub telefonicznie pod numerem 85 651 58 55. W programie Dnia Otwartego znajdą Państwo również dwa quizy fotograficzne oraz słodki poczęstunek dla naszych gości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli Centrum.

Poniżej znajdują się warsztaty, które będą odbywały się w tym dniu:

9.00 - 10.30 AutoCAD w praktyce – prowadzący: Witold Konopka

Warsztaty z zastosowania programu komputerowego AutoCAD – od projektowania koncepcyjnego do tworzenia szkiców i rysunków, czyli narzędzie przydatne do wizualizacji, dokumentowania i udostępniania swoich twórczych pomysłów.

Formularz rejestracyjny

9.00 – 12.00 Warsztaty florystyczne – Joanna Tylicka

Warsztaty z praktycznej nauki tworzenia bukietów i kompozycji roślinnych, zdobycie informacji o aktualnych trendach w sztuce układania kwiatów. Poznanie czynników wpływających na trwałość roślin, zastosowanie metod przedłużania ich trwałości.

Formularz rejestracyjny

9.30 – 11.00 Poznaj siebie i wybierz swój kierunek zawodowy – Anna Klebus, Urszula Płońska

Warsztaty dotyczące poznania siebie, w tym swoich zdolności, umiejętności, możliwości i cech charakteru istotnych w planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej.

Formularz rejestracyjny

10.00 – 11.30 Zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życiaMariusz Moszczyński

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mające na celu oswojenie uczestników z ideą pomagania oraz nabycie praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami.

Formularz rejestracyjny

10.00 – 11.30 Odkryj swój potencjał zawodowy i osobowościowy – Agnieszka Budnik, Anna Rolak

Warsztaty dotyczące odkrywania swojego profilu zainteresowań zawodowych oraz cech osobowości zawodowej istotnych w planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej.

Formularz rejestracyjny

11.00 – 12.30 Warsztaty fotograficzne „Co zrobić, aby białe było białe” – Wojciech Wojtkielewicz

Warsztaty związane z doskonaleniem umiejętności fotograficznych dotyczące balansu bieli w fotografii. Osoby zainteresowane zachęcamy do zabrania ze sobą swoich aparatów fotograficznych na te zajęcia.

Formularz rejestracyjny

11.30 – 13.00 Zabawy rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat – Maria Kazberuk, Monika Nowakowska

Warsztaty skierowane do rodziców, nauczycieli, pedagogów i innych osób pracujących z dziećmi w wieku szkolnym z zakresu wspomagania koordynacji wzrokowo-ruchowej czyli umiejętności łączenia tego, co widzą oczy z tym, co wykonują dłonie.

Formularz rejestracyjny

11.30 – 14.00 Zasady zachowania w warunkach nietypowych na drodze – Mariusz Moszczyński

Warsztaty dotyczące poznania sposobów reagowania w sytuacjach trudnych na drodze związanych zarówno z warunkami atmosferycznymi stwarzającymi zagrożenie, jak i zachowaniem innych użytkowników drogi – kierowców, rowerzystów czy pieszych. Podczas zajęć będzie wykorzystany symulator jazdy.

Formularz rejestracyjny

12.00 – 13.30 Chcesz zostać przedsiębiorcą – poznaj koszty zatrudnienia pracownika oraz sposób prowadzenia ewidencji działalności w spółce z o.o. – Mirosława Stankiewicz

Warsztaty dotyczące kosztów zatrudnienia oraz innych kosztów działalności z wykorzystaniem programu kadrowo-płacowego oraz sposobu prowadzenia ewidencji działalności spółki z o.o. z wykorzystaniem programu finansowo-księgowego.

Formularz rejestracyjny

Ponadto informujemy, że w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku możecie Państwo nieodpłatnie zdobyć ciekawe zawody i uzupełnić wykształcenie w liceum, gimnazjum oraz szkole podstawowej, jak również skorzystać z interesujących szkoleń.

W nadchodzącym roku szkolnym 2017/2018 kształcimy w zawodach:

1.Florysta

2.Fotograf

3.Operator obrabiarek skrawających

4.Opiekunka dziecięca

5.Rolnik

6.Sprzedawca

7.Technik architektury krajobrazu

8.Technik cyfrowych procesów graficznych

9.Technik ekonomista

10.Technik handlowiec

11.Technik informatyk

12.Technik logistyk

13.Technik rachunkowości

14.Technik rolnik

15.Tyfloinformatyk – zawód dla osób niewidomych i niedowidzących

Zapisy trwają! Zapraszamy do nas:

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku

ul. Żabia 5, 15-448 Białystok

tel/fax. 85 651 58 55

email: sekretariat@ckubialystok.pl, www.ckubialystok.pl

autor: Mirosław Truchel

facebook