Projekcja filmu „Odważni” w kinie TON

Projekcja filmu „Odważni” w kinie TON

To była prawdziwa huśtawka nastrojów. Publiczność na przemian śmiała się, odczuwała strach a innym razem radość. Były momenty, w którym tylko nieliczni nie płakali. Takich emocji dostarczył film „Odważni”.

Dnia 16 czerwca 2013 r. w dawnym Kinie TON odbyła się projekcja filmu „Odważni”, której organizatorem była Białostocka Akademia Rodziny.

Tytuł filmu nie został wybrany przypadkowo. Jest on wołaniem o odwagę ojców do podejmowania działań pogłębiania relacji z dziećmi, bo zaniedbania w tym obszarze mogą mieć skutki trudne do naprawienia. Pokazany jest kontrast pomiędzy młodymi ludźmi wychowującymi się bez ojców i tych którzy dorastali w kompletnych rodzinach.
Fabuła dotyka bardzo istotnych problemów i pytań jakie wcześniej czy później zadaje sobie każdy tata. Czy potrafię być ojcem? Czy jestem na to gotowy? Jak mogę być lepszym ojcem.

W treść tych wydarzeń wpisana została pokaźna dawka dobrego humoru, po którym widzowie z kina wyszli w bardzo dobrych nastrojach, ale również z pewnymi tematami do przemyślenia.

Na projekcję przybyło blisko 200 osób. Większość pytanych była bardzo zadowolona i wyrażała zainteresowanie kolejnymi wydarzeniami organizowanymi przez Białostocką Akademię Rodziny.

autor: Mirosław Truchel

facebook