Warsztaty dla Ojców „Bliżej - pełna łączność”

Warsztaty dla Ojców „Bliżej - pełna łączność”

Białostocka Akademia Rodziny, działająca w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, zorganizowała wraz z zespołem Tato.net warsztaty dla ojców „Bliżej – pełna łączność”.

Miały one miejsce w Białymstoku w dniu 8.06.2013r. Wydarzenie było dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Białymstoku, dzięki czemu uczestnicy ponieśli tylko część kosztów.

Było to ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty „Bliżej” miały na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierały się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Dzięki tym warsztatom ojcowie mogli przekonać się, jak wielki wpływ mają ojcowie na swoje dzieci; lepiej poznać, co jest mocną, a co słabą stroną ojcowania; nauczyć się wdrażać w życie 4 podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie, konsekwencja, znajomość, wychowanie; zobaczyć, które potrzeby swego dziecka zaspokajają w sposób wystarczający, a nad zaspokojeniem których muszą jeszcze popracować; uzyskać od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryć tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem; poznać praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania.

Uczestnicy warsztatów mieli również okazję zwiedzić Pracownię Rzeźbiarską Michała Jackowskiego, w której odbywały się warsztaty. Spotkaniu towarzyszyła bardzo ciepła atmosfera, a uczestnicy polecają udział w kolejnych edycjach warsztatów wszystkim zainteresowanym.

autor: Mirosław Truchel

facebook