WARSZTATY KULINARNE „UGOTUJĘ CI MAMO” DLA DZIECI W WIEKU 7-12 LAT.

WARSZTATY KULINARNE „UGOTUJĘ CI MAMO” DLA DZIECI W WIEKU 7-12 LAT.

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza rodziców wraz z dziećmi w wieku 7-12 lat na warsztaty „Ugotuję Ci Mamo”, które odbędą się dnia 5 grudnia 2015 r. o godz. 11:00.

W trakcie warsztatów dzieci, przy pomocy swoich rodziców będą mogły zapoznać się z podstawowymi technikami kulinarnymi, jak:

  • wyrabianie i wałkowanie ciasta,
  • ubijanie piany,
  • ucieranie jaj z cukrem,
  • wyrabianie ciastek z formy i itp.

Przy okazji części praktycznej, dzieci będą mogły zgłębić tajniki warsztatowej kuchni, nauczyć się czytać receptury, odmierzać składniki, komponować potrawy a także poznać nowe smaki i nakrywać do stołu. W trakcie warsztatów powstanie kilka prostych dań:

  1. Coxinhas - brazylijska przekąska z kurczakiem.
  2. Zupa warzywna minestrone z kluseczkami.
  3. Sałatka na bazie rucoli.
  4. Pizza.
  5. Banoffe pie.

Zajęcia odbędą się w świetlicy w budynku domu rekolekcyjnego przy parafii Bożego Miłosierdzia w Białymstoku w godzinach :11:00 - 15:00.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o zapisy przy pomocy formularza rejestracyjnego. Rejestruje się osoba dorosła (rodzic lub opiekun) a w polu „uwagi” należy wpisać imię i nazwisko oraz wiek dziecka z którym przyjdzie na zajęcia.

W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat w budynku szkoły Centrum Kształcenia Ustawicznego Białostocka Akademia Rodziny przy ul. Sokólskiej 1. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

autor: Mirosław Truchel

facebook