Festyn „Sieciaki na wakacjach”

Festyn „Sieciaki na wakacjach”

Dnia 11 lipca 2015 r. na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, odbędzie się piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach. Zapraszamy do stoiska Białostockiej Akademii Rodziny”.

Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady Netykiety oraz cztery podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Akcja „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest od 2006 roku. Od tego czasu w naszych piknikach wzięło udział ok. 70 tysięcy dzieci – małych internautów. Sieciakowe pikniki odbywają się latem w wielu miejscowościach.

Organizatorem wydarzenia jest ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia w partnerstwie z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Orange.

Zapraszamy.

autor: Mirosław Truchel

facebook