WYKŁAD „JAK ROZPOZNAWAĆ TALENTY U SWOICH DZIECI?”

WYKŁAD „JAK ROZPOZNAWAĆ TALENTY U SWOICH DZIECI?”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład „Jak rozpoznawać talenty u swoich dzieci?”

Każdy rodzic pragnie, żeby jego dziecko rozwijało swój potencjał, realizowało marzenia, w przyszłości zdobyło ciekawą pracę i „do czegoś w życiu doszło”. Od niemowlęctwa dbamy, by dobrze się odżywiało, było coraz sprawniejsze, miało czym się bawić. Gdy dziecko wejdzie na ścieżkę edukacji obserwujemy jego osiągnięcia. Zachęcamy, by uczyło się języków, uprawiało sport, może grało na instrumencie.

Jednak być może mimo energii i wzrastających wydatków ono wciąż nie spełnia naszych oczekiwań. W dodatku samo tak jakby nie czuło się spełnione. Nie bardzo wie co będzie w życiu robić, interesuje go „wszystko i nic”. Potem wybierze „jakieś” studia. Znajdzie pracę, którą będzie wykonywać bez większego zaangażowania. Nawet wysokie zarobki nie będą w stanie wypełnić tej pustki. Być może właśnie dziś Ty i ono znajdujecie się we właściwym momencie, w którym można to zmienić.

Zapraszamy na wykład, który zainspiruje Cię do tego, by stać się skutecznym opiekunem kariery Twojego dziecka. Dzięki niemu zrozumiesz na czym polega odkrywanie i rozwój jego indywidualnych uzdolnień. Dowiesz się jak sprawić, żeby „rozkwitło” - poczuło się szczęśliwe i spełnione w tym co robi.

Prowadzący: dr hab. Grzegorz Grochowskiwykładowca pedagogiki integralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, specjalista w zakresie dydaktyki zdolności oraz uczenia się przez całe życie. Tworzy i prowadzi szkolenia dla rodziców, nauczycieli i młodzieży, dotyczące odkrywania i rozwoju talentów. Wraz z małżonką organizuje obozy rozwijające indywidualne uzdolnienia i zainteresowania.Jako pierwszy zbadał i opisał unikalną metodę Ryszarda Szubartowskiego i Stowarzyszenia „Talent”, której efektem są liczne medale polskich gimnazjalistów, licealistów i studentów na międzynarodowych olimpiadach oraz zawodach informatycznych. Jest autorem kilkunastu filmów dokumentalnych poświęconych edukacji i rozwojowi talentów.Twórca i redaktor licznych publikacji i projektów wydawniczych. Założyciel i rektor Gdańskiej Akademii Dojrzałości – inicjatywy nakierowanej na twórcze kształcenie seniorów. Prezes Fundacji Wiem i Umiem, zajmującej się promocją kreatywnej edukacji przez całe życie. Animator życia kulturalnego, laureat Medalu Prezydenta Miasta Gdańska, w wolnych chwilach muzyk i kompozytor.

Wykład odbędzie się dnia 28 maja 2015 r. o godz. 17:30 w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Sokólska 1 w sali nr 115.
W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

autor: Mirosław Truchel

facebook