Wykład dla rodziców wychowujących synów: „Wychowujesz mężczyznę”

Wykład dla rodziców wychowujących synów: „Wychowujesz mężczyznę”

​Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład „Wychowujesz mężczyznę”, którego tematem będzie poszukiwanie męskiej tożsamości.

Jednym z najpoważniejszych wyzwań dzisiejszego wychowania chłopaków jest kryzys tożsamości ich ojców, co wpływa zarówno na relację mąż/żona jak i ojciec/dzieci.

Jesienią ubiegłego roku jeden z polskich tygodników uczynił tematem numeru słabość polskiego mężczyzny. Okładka przedstawiała nagiego faceta skulonego pod wysokim obcasem. „Co z tą polską męskością?” wołał tytuł. Kilka miesięcy wcześniej w innym tygodniku czytamy: „Poważnych ofert brak. Coraz więcej kobiet decyduje się na samotne życie”. Na łamach prasy coraz częściej pojawia się temat rozczarowania kondycją mężczyzny, jego kompleksów, nawet uleganiu przemocy ze strony kobiety. Padają różne diagnozy przyczyn takiego stanu rzeczy. Jedną z najtrafniejszych przedstawiono jeszcze w innym tygodniku: „Od kilkunastu lat z uporem maniaka zadaję ludziom jedno pytanie: W czym chcesz być podobny do swojego ojca? I proszę mi wierzyć, że w 99 procentach słyszę: W niczym” .

Prowadzący:

Paweł Zuchniewicz – dziennikarz, autor książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II,autor publikacji prasowych o wychowaniu i edukacji. W latach 1989-1998 Paweł Zuchniewicz pracował w Polskim Radiu, a następnie w Radiu Plus. Jest żonaty od 1986 roku. Z żoną Małgorzatą wychowuje troje dzieci. Pracuje m.in. w szkole dla chłopców „Żagle”, gdzie jest Tutorem, zajmuje się tam komunikacją oraz kontaktami z rodzicami.

Wykład odbędzie się dnia 29 kwietnia 2015 r. o godz. 18.15 w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Sokólska 1 w sali nr 115.
W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.

Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym

autor: Mirosław Truchel

facebook