Warsztaty „Małżeństwo na krawędzi - droga do rozwodu czy rozwoju?”

Warsztaty „Małżeństwo na krawędzi - droga do rozwodu czy rozwoju?”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty dla małżonków przeżywających trudności w związku, będących w separacji lub po rozwodzie, pragnących rozwijać swoje relacje.

Wspólnie, razem, szczęśliwie - przejść przez życie to marzenie wszystkich małżonków. Ale nawet największe pragnienia to za mało. Trzeba się natrudzić, czasami nawet bardzo. Czy miłośc małżeńska może się kiedyś skończyć? Czy można zacząć żyć od nowa, nie zmieniając siebie? Czy w małżeństwie lepiej robić wiele, czy raczej właściwe rzeczy? Czy rozwód to jedyne rozwiązanie? Kiedy zaczyna się i kończy? Czy przynosi ulgę? Jak odbudować zranioną miłość? Jak kochać, przepraszać i wybaczać?
Na te i inne pytania odpowiemy na warsztacie już 8 i 9 listopada br.
Nigdy nie jest za późno na rozwój miłości! Zapraszamy!

Prowadzący: Mirka i Jarek Pakur są małżeństwem od 26 lat. Rodzicami czterech dorosłych córek. Po trudnym doświadczeniu rozwodu i ponad 7 letniej rozłące od dwóch lat odbudowują swoje małżeństwo. Jarosław jest elektrotechnikiem a Mirosława nauczycielem. Małżonkowie są liderami Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” w Gdańsku, pracują z małżonkami będącymi w kryzysie. Dzielą się doświadczeniem wychodzenia z kryzysu, pracy w programie 12 kroków dla chrześcijan „Wreszcie żyć”. Prowadzą spotkania, wykłady i konferencje w Polsce i za granicą. Ich historia jest dowodem na to, że każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania.

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR powstała w 2003 roku u księży pallotynów w Warszawie. Założyli ją małżonkowie sakramentalni, których małżeństwa, patrząc po ludzku, rozpadły się, a mimo to oni sami postanowili wytrwać w wierności, przysiędze małżeńskiej złożonej przed Bogiem na dobre i na złe. W Kościele katolickim, w którym zawierali swój sakrament małżeństwa, szukają wsparcia i pomocy. Pragną bowiem, mimo rozłąki czy opuszczenia, trwać w swoich małżeństwach. Te pragnienia stały się zaczynem do powstania Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

Zajęcia odbędą się w dniach 8-9 listopada 2014 r. w godzinach:

Sobota 9:00 - 17:00
Niedziela 9:00 - 13:00

w Białostockiej Akademii Rodziny Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, ul. Sokólska 1 w Sali nr 115.
W trakcie trwania zajęć, organizatorzy zapewniają fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat w budynku Białostockiej Akademii Rodziny przy ul. Sokólskiej 1.
Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

autor: Mirosław Truchel

facebook