Jak wprowadzić dziecko w świat ludzkiej seksualności - warsztaty

Jak wprowadzić dziecko w świat ludzkiej seksualności - warsztaty

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym „Jak wprowadzić dziecko w świat ludzkiej seksualności”.

Celem warsztatów jest:

  • przekazywanie wiedzy o seksualności dziecka przed okresem dojrzewania
  • kształtowanie praktycznych umiejętności rozmawiania z dzieckiem o seksualności (zasady prowadzenia rozmowy oraz propozycja schematu dialogu z dzieckiem)
  • uczenie właściwych sposobów reagowania na dziecięce zachowania seksualne
  • zapoznanie z najistotniejszymi zasadami chroniącymi dziecko przed przemocą seksualną.

Całość zajęć bazuje na książce: „Tato! Gdzie ja mam te plemniki” Kraków 2014.

Autor i prowadzący zajęcia: Marek Babik Autor licznych publikacji naukowych z zakresu wychowania seksualnego (m.in. „Tato! Gdzie ja mam te plemniki" Kraków 2014), twórca i realizator warsztatów, dotyczących tej tematyki, przeznaczonych dla nauczycieli i wychowawców. Prywatnie mąż Marty (21-letni staż małżeński) oraz tata dzieci w wieku 19, 18, 13 i 9 lat. Mieszka w Krakowie.

Warsztaty organizowane są w dwóch terminach do wyboru: 6 października 2014 r. (poniedziałek) oraz 7 października 2014 r. (wtorek) w godz. 16:30 - 19:30.

Osoby chętne prosimy o zapisywanie się na listę uczestników poprzez stronę internetową Białostockiej Akademii Rodziny na jeden wybrany dzień szkolenia. W obydwu terminach treść warsztatów będzie taka sama, w związku z tym nie prowadzimy zapisów tych samych osób na obydwa terminy jednocześnie.

W trakcie trwania warsztatów organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym

6 października 2014 r. (poniedziałek)
http://www.rodzina.bialystok.pl/wydarzenia-jak-wprowadzic-dziecko-w-swiat-ludzkiej-seksualnosci-warsztaty-6-x-.php#rezerwacja

7 października 2014 r. (wtorek)
http://www.rodzina.bialystok.pl/wydarzenia-jak-wprowadzic-dziecko-w-swiat-ludzkiej-seksualnosci-warsztaty-7-x-.php#rezerwacja

autor: Mirosław Truchel

facebook